Biz Ne Yapıyoruz

Kanser gibi çağımızın vebası haline gelen bu hastalıkla savaş için toplumu bilinçlendirme kampanyaları yürütüyoruz.
Türkiye genelinde birçok ilkokul, lise ve üniversite de kanser ve korunma yollarına ilişkin seminerler yapıyoruz.

0-18 yaş lösemi kayıtlarını alarak maddi ayni ve psikolojik destek, 0-18 yaş diğer çocukluk kanser türlerini ile 18 yaş üstü kanserli hastaların da vakıf bünyesinde kaydını alarak onlara sosyal, psikolojik ve ayni yönden destek veriyoruz.

Dönemsel olarak düzenlemiş olduğumuz etkinlik ve seminerle hem onları bilgilendiriyor, aktivite ve eğlencelerle moral depolamaları ve sosyal hataya katılmalarını sağlıyoruz.

Ev ve hastane ziyaretleri düzenleyerek ihtiyaçlarını•tespit ettiğimiz ailelerimize eşya yardımları yapıyoruz.

Yoğun tedavi ve kemoterapi dönemlerinde en çok ihtiyaç duydukları ve zorlandıkları kan, trombosit konusunda ve bulamadıkları ilaçlar konusunda desteklerimizi iletiyoruz.

Kendileri gibi bu hastalığa yakalanan ve iyileşen hastalarla•bir araya gelerek yalnız olmadıklarını hissetmelerini sağlıyoruz.

Hasta kayıtlarımızın olduğu illere ziyaretler düzenliyor ve hastalarımızın sorunları ile ilgili olarak yerel yöneticilerle iletişime geçiyoruz ve o ilde yaşayan hastalarımızın sıkıntıların çözülmesi konusunda destek istiyoruz.

"Kanser Kaderimiz Olmayacak"

Projesi Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortak finanse edilen Sivil Toplum Diyaloğu Programı çerçevesinde gerçekleştiriliyor.

Program, Türkiye ve Avrupa Birliği üyesi ülkelerden sivil toplum kuruluşlarının, ortak bir konu etrafında bir araya gelerek, toplumların birbirini tanımaları, karşılıklı bilgi alışverişi ve kalıcı diyalog kurmalarını sağlayan bir platform olarak geliştirildi.

Programın teknik uygulamasından Avrupa Birliği Bakanlığı sorumlu olup, Merkezi Finans ve İhale Birimi ise Programın sözleşme makamıdır.

İletişim

Adres: Reşit Galip Cad. İlkadım Sk. No:14
Kat:1 GOP / ANKARA

Telefon:0 312 447 06 60
Faks:0 312 447 68 33
E-mail: losev@losev.org.tr
E-mail: www.siviltoplumdiyalogu.org
Web: www.kanseredurde.com